wtorek, 30 grudnia 2014

Poszukiwacze skarbów ruszają do akcji... czyli pora na wyprzedaże

Jak co roku 27 grudnia zaczęły się poświąteczne wyprzedaże :) Bez względu na to czy ceny są bardzo niskie, czy też nie, ze sklepowych półek znika absolutnie wszystko. My także wybrałyśmy się w poszukiwaniu słodkich różności :) Udało nam się wyszukać kilka skarbów w Empiku za pół ceny :)
 
 

 


Urocza poduszeczka w kształcie serca przyciągnęła naszą uwagę, jak tylko pojawiła się w Empiku w kolekcji świątecznej :) Z przodu jest z szarego lnianego materiału z wyszytym czerwonym wzorem kwiatowym i sercem z materiału w czerwoną kratkę, także tył poduszki pokryty jest tymże materiałem. W zasadzie nie wygląda to aż tak świątecznie, by trzeba było chować poduszkę na inne pory roku :)
 
 
 
 
Kolejny skarb to trzy czerwone poduszeczki w kształcie serduszek :) Są obszywane bawełnianą koronką w kolorze ecru i mają wyszyty wzór z reniferem i listkami. Poduszeczki mają też zawieszki, zatem można je powiesić jako ozdobę w domu. Są nasączane zapachem wiśniowym, więc można ich użyć też do powieszenia w szafie :) Nawet opakowanie ma uroczy wzór w renifery i jest przewiązane czerwoną wstążeczką :)
 
 

 
 
Wśród porozrzucanych przedmiotów oklejonych metkami -50% rzucał się w oczy komplet dwóch ślicznych malutkich filiżanek i talerzyków :) Filiżanki są białe, z wytłoczonym czerwonym wzorem w kształcie serca. Ich wnętrze jest czerwone :) Talerzyki są całe białe, bez wzoru. Komplet nadaje się do picia kawy, na przykład espresso :)
 
 
 
 
Pozostając jeszcze przy kolorze czerwonym nie można pominąć tego uroczego świecznika :) Jest metalowy, z wyciętym wzorem serca z każdej strony. Wokół każdego serca są też dziurki, które dodają odrobinę finezji do wzoru. Góra jest wycięta faliście. Wewnątrz znajduje się mała szklaneczka, do której można włożyć świeczkę typu tea light :)
 
 
 
 
Wśród ozdób świątecznych znajdował się taki oto uroczy konik na biegunach, wyglądający jak element karuzeli :) Cały jest biały i pokryty perłowym brokatem. Myślę, że z powodzeniem mógłby posłużyć jako zabawka w domku dla lalek :)
 
 
 

Ostatnie, i zarazem moje ulubione, małe drewniane koniki :) Są na podstawie z kółkami i mają nawet sznureczek, przez co przypominają dawne zabawki dla dzieci :) Sznureczek jest wykończony gwiazdką. Koniki mają urocze wzory w paski bądź kropeczki, wokół szyi mają koronkę z zawieszonym na niej dzwoneczkiem :) Także mogłyby być dodatkiem do domku dla lalek :)
 
Czy wy też kupujecie dekoracje na wyprzedażach? :)